РОЗЯСНЕННЯ про розподіл між споживачами обсягів спожитих у будівлі послуг з постачання теплової енергії

В зв’язку з набранням чинності від 01.05.2021 р. Закону України 1060-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”,  введенням в дію в повному обсязі з 1 травня 2019 року нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11. 2017 року N 2189-VIII, та враховуючи вимоги Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 09.06. 2018 р. № 2119-VIII виникла необхідність переходу на нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання комунальних послуг. Зокрема, змінюється порядок розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг. Зважаючи на введені зміни у відносинах між надавачем комунальних послуг та споживачами, на підприємство надійшло багато запитів. Надаємо відповідь на питання, які найчастіше повторювались:

Які тарифи застосовуються для населення при нарахуванні за послугу з теплопостачання?

КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР в опалювальному сезоні 2023-2024р.р. застосовує тариф на послугу з теплопостачання для населення в розмірі 1988,18грн/Гкал, який не змінювався з 2018 року (рішення  виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 13.11.2018 №253).

Чому кожен мешканець багатоповерхового будинку приймає участь в управлінні та функціонуванні інженерних систем багатоповерхового будинку?

Відповідно до ч.2 ст.382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.

Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав. Внутрішньобудинкові мережі центрального опалення якраз і належать до інженерного (технічного) обладнання житлового будинку і є його невід’ємною частиною. І, власне, за рахунок тепловиділень від розподільчих трубопроводів, які розташовані в місцях загального користування будинку, створюються сприятливі умови для нормальної роботи мереж водопостачання, водовідведення, інших комунікацій для всіх мешканців будинку, незалежно від того, приєднані їх помешкання до центрального опалення чи від’єднані.

На підставі чого і як проводиться розподіл теплової енергії спожитої житловим будинком з централізованим теплопостачанням?

На виконання Законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», постанови Кабінету міністрів України №830 «Про затвердження Правил надання послуг з постачання теплової енергії» Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України видано наказ №315 «Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» (далі – Методика…).

Відповідно до затвердженої «Методики …» КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР починаючи з опалювального сезону 2023-2024рр. проводить розподіл спожитої теплової енергії між всіма власниками (співвласниками) приміщень будинку.

Згідно пункту 38 постанови КМУ №830, споживач, у разі відключення його квартири від мереж централізованого опалення будинку, не звільняється від оплати за послуги з відшкодування витрат за частину обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення та на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення.

Відповідно до Методики загальний обсяг спожитої теплової енергії, визначений за допомогою вузла комерційного обліку теплової енергії, складається з наступних основних складових:

— обсягу теплової енергії на опалення приміщення Споживача;

— обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування (МЗК) та допоміжних приміщень будинку;

— обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення;

— обсягу теплової енергії, який надходить від ділянки транзитного трубопроводу.

Тобто, із загальної кількості теплової енергії спожитої будинком виділяться частка, яка йде на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення та на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення і розподіляється між усіма власниками приміщень будинку, згідно Методики.

Звертаємо увагу споживачів, що комерційний прилад обліку теплової енергії обліковує ВСЮ теплову енергію, витрачену у будівлі, а не лише на опалення квартир, які не відокремлені від системи теплопостачання. Тому справедливо, що кожне приміщення оплачує свою частку. Дві складові оплачують ВСІ співвласники будівлі – це обсяг теплової енергії, витрачений на опалення МЗК та функціонування системи. Далі неопалювані квартири або квартири з індивідуальним опаленням оплачують за втрачену теплову енергію в транзитних трубопроводах в їх квартирах. Залишок теплової енергії розподіляється на квартири з централізованим теплопостачанням.

Як визначається обсяг спожитої послуги з теплопостачання і по яких складових розраховується?

Кожен споживач окрім оплати за теплову енергію, використану безпосередньо на обігрів належного йому приміщення, також несе обов’язок по оплаті частини обсягу теплової енергії, використаної на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення та  функціонування внутрішньобудинкової системи опалення.

Правила надання послуги з постачання теплової енергії (постанова Кабінету міністрів України №830) передбачають, що “Відокремлення (відключення) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води не звільняє власників квартир та нежитлових приміщень від обов’язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень та на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку“. Розподіл спожитої теплової енергії здійснюється відповідно до положень «Методики…» розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

До 01.11.2023 розподіл обсягу ВСІЄЇ спожитої будинкової енергії  здійснювався ЛИШЕ між власниками квартир з централізованим теплопостачанням. З початку опалювального сезону 2023 року із загального обсягу теплової енергії спожитого будинком, виділяється обсяг витрачений на функціонування системи теплопостачання та опалення МЗК і розподіляється між ВСІМА квартирами (як підключеними, так і відключеними), а ЗАЛИШОК – на квартири з централізованим теплопостачанням.

Споживання тепла на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та МЗК будівлі/будинку визначаються за формулами, які є в Методиці. Вони ґрунтуються на підтверджених вихідних даних – технічних характеристиках будинку: довжині трубопроводів, площах приміщень, планових втратах і т.п., які власник будинку може надати у КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР. В іншому випадку, у разі відсутності у виконавця розподілу комунальних послуг даних щодо площ МЗК та допоміжних приміщень та/або даних щодо трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у підвалах, техпідпіллях та на горищах, то обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення, може бути визначений спрощено: як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі/будинку :

для 1-5 поверхової будівлі/будинку – 25 %;

для 6-10 поверхової будівлі/будинку – 20 %;

для будівлі/будинку вище 10 поверхів – 15 %;

для будівель/будинків комбінованої поверховості – відсоток, визначений як середнє арифметичне значення вищевказаних відсотків в залежності від поверховості частин будівлі/будинку.

Згідно Методики №315 від 22.11.2018 року (зі змінами) сума платежу за надання послуги з постачання теплової енергії для приміщень з індивідуальним опаленням складається з наступних складових:

  1. Вартості теплової енергії, яка потрапляє до приміщення з індивідуальним опаленням через стояки.
  2. Вартості теплової енергії, яка потрапляє до підвалів (горищ) будинків через трубопроводи внутрішньобудинкової системи опалення.
  3. Вартості теплової енергії, яка витрачається через огороджувальні конструкції квартир, або/та наявних опалювальних приладів на МЗК (сходові клітини, сміттєзбиральні камери, загальні коридори).

З точки зору теплотехніки такий розподіл є справедливим, бо мешканці будинку, чиї помешкання відключені від центрального опалення, згідно із законами фізики, все одно споживають теплову енергію. Тому підприємство зобов’язане всім жителям будинку нараховувати плату за функціонування внутрішньобудинкових систем опалення, бо, в іншому випадку, більше навантаження лягатиме на тих, хто користується центральним опаленням, і в них з цього приводу будуть справедливі претензії.

Що таке абонентська плата?

Щодо абонентної плати. Плата за абонентське обслуговування для споживачів послуги з постачання теплової енергії, що надається у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, це – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених Законом, також і витрати на обслуговування приладів – вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку.

КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР з 1 грудня 2021 року встановлено плату за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента в місяць на протязі року відповідно до п.6 ч.1 ст.4 Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 808 (зі змінами від 01.09.2021 № 928) «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг».

На сьогодні плата за абонентське обслуговування споживача в місяць становить 22,99грн/абонента (при наявності приладу обліку у будинку) та 18,98грн/абонента (при відсутності приладу обліку).

Що таке публічний Договір на теплопостачання та чи повинно
КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР укласти письмовий договір з усіма споживачами (фізичними і юридичними)  житлового будинку?

08 вересня 2021 року Постановою Кабінету Міністрів України №1022 затверджено Правила надання послуги з постачання теплової енергії (далі – Правила). Даною постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №830, які набрали чинності 01 жовтня 2021 року. Найбільше зміни торкнулися регулювання договірних відносин зі споживачами. Задля забезпечення прав усіх категорій споживачів, для тих, які не обрали жодну форму договору з виконавцем послуги, запроваджено Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії (публічний договір приєднання) про надання послуг постачання теплової енергії та гарячої води (замість письмової форми договору).

Публічний договір, а саме «ТИПОВИЙ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ДОГОВІР про надання послуги з постачання теплової енергії» з індивідуальними споживачами у багатоквартирному будинку (текст розміщено на сайті підприємства за посиланням http://teplo.drohobych.net/wp-content/uploads/2023/05/Публiчний_договiр.pdf) вважається укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування їх текстів на сайті органу місцевого самоврядування або виконавця послуг співвласники багатоквартирного будинку не уклали інший договір з виконавцем комунальних послуг. Із власником індивідуального будинку такий договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору він не відмовився від послуги. Для переходу на нові договори чинним споживачам не потрібно надавати жодної додаткової інформації або робити щось додатково. Слід зазначити, що укладення даного публічного договору не потребує підписів сторін.

Статтею 12 Закону “Про житлово-комунальні послуги” передбачено, що надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах; договори укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України. Пунктом 13 Правил передбачено, що надання послуги здійснюється виключно на договірних засадах. Послуга надається споживачеві згідно з умовами договору, що укладається відповідно до типових договорів про надання послуги відповідно до статей 13 і 14 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі збуту та обліку теплової енергії КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР за адресою вул. О.Дяківа (Індустріальна), 1а, або за тел. 42-34-71.

Днями КП “Дрогобичтеплоенерго” отримало важливу підтримку, яка допоможе підприємству налагодити безперебійну роботу в час енергетичної кризи та подавати тепло в заклади комунальної сфери – школи та садочки.

В ході реалізованого проекту нам передали потужний 60-кіловатний генератор, який стане в нагоді в разі тривалих відключень електроенергії.

Допомогу профінансувало Федеральне міністерство економічного співробітництва і розвитку Німеччини, завдяки налагодженій співпраці між містами Дрогобич та Грайфсвальд (Німеччина).

Адміністрація КП “Дрогобичтеплоенерго” висловлює щиру подяку всім, хто доклався до втілення даного проекту та отримання такої важливої в сьогоднішній час підтримки.

ОБГРУНТУВАННЯ необхідності встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання по КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР в опалювальному сезоні 2023-2024рр.

Комунальне підприємство «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради Львівської області  здійснює свою діяльність відповідно до Ліцензії від 05.07.2017 № 71 «Виробництво, транспортування, постачання теплової енергії», виданої Львівською обласною державною адміністрацією.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2022р. № 812 затверджено Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії.

Згідно з Положенням постачальником газу ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» визначено  фіксований обсяг газу за ціною 7 420,00 грн за 1 тис. м³  газу (з ПДВ) для населення, фіксований обсяг за ціною 16 390,00 грн за 1 тис. м³  газу (з ПДВ) для бюджетних установ та організацій.

Відповідно до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» підприємство здійснило розрахунки тарифів на теплову енергію з метою їх встановлення на рівні  економічно-обгрунтованих.

Законом України № 2479 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» запроваджено мораторій на підвищення цін (тарифів) у сфері теплопостачання.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022    № 502 «Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану» тарифи на теплопостачання застосовуються на рівні тарифів, що були чинними станом на 24 лютого 2022 року.

Тарифи на теплову енергію, які застосовувались в попередньому опалювальному сезоні 2022-2023рр. з жовтня 2022 року по вересень 2023 року (включно), підтверджені рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 18.10.2022 № 307 «Про тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послугу з постачання теплової енергії КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР», відповідають рівню тарифів станом на 24 лютого 2022 року, що встановлені рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 15.10.2021 № 339 та від 27.10.2021  № 360 і діють з жовтня  2021 року, а для населення продовжують діяти тарифи на послугу з постачання теплової енергії ще з грудня 2018 року відповідно до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 13.11.2018 № 253.

  НазваОдиниця виміруВстановлений економічно-обгрунтований (без права застосування)Встановлений до застосування
Теплова енергія (зПДВ):   
-населеннягрн./Гкал3304,112917,34
-бюджетгрн./Гкал4798,454050,00
іншігрн./Гкал8083,394532,22
-релігіягрн./Гкал4798,454532,22
Послуга на постачання телової енергії для населеннягрн./Гкал3304,111988,18

Пропозиції та зауваження приймаються КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР    на протязі 7-ми календарних днів з 3 липня по 9 липня 2023 року включно,

тел. 41-73-53 Адміністрація КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР                                  

УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ З КП «ДРОГОБИЧТЕПЛОЕНЕРГО» ДМР

Шановні мешканці міст Дрогобича і Стебника

– споживачі послуги з постачання теплової енергії!

КП «ДРОГОБИЧТЕПЛОЕНЕРГО» ДМР повідомляє, що Законом України від 03.12.2020 № 1060-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послу»  (далі — ЗУ № 1060-IX) з 01.05.2021 до ЗУ «Про ЖКП» внесені зміни, у тому числі й щодо організації договірних відносин між виконавцями житлово–комунальних послуг та споживачами.

Так, відповідно до ч. 5 ст. 13 ЗУ «Про ЖКП», у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем послуги з постачання теплової енергії відповідний договір, з ними укладається індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії, що є публічним договором приєднання.

Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги.

З урахуванням вказаного вище ПОВІДОМЛЯЄМО, що на сайті «Урядовий портал» опубліковано наступні постанови Кабінету Міністрів України:

  1. від 08 вересня 2021 р. № 1022 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830»: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-21-serpnya-2019-r-830-i080921-1022.
  2. від 08 вересня 2021 р. № 1023 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182»: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-ka-a1023.

Вказаними постановами, зокрема, затверджені тексти типових індивідуальних договорів про надання комунальних послуг, що є публічними договорами приєднання, а саме:

Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.

На виконання вимог ч. 5 ст. 13 ЗУ «Про ЖКП» повідомляємо, що тексти вказаних вище типових індивідуальних договорів про надання комунальних послуг, що є публічними договорами приєднання, опубліковані за посиланням:

Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.

Зміни до Наказу №360 від 19.05.2020 «Про встановлення розміру плати за абонентське обслуговування».

Тарифи на послугу з теплопостачання теплової енергії для споживачів категорії населення, які будуть застосовуватись з моменту введення в дію публічних договорів, встановлено рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 15.10.2021р. №339. З даним рішенням можна ознайомитись на сайті КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР та на сайті Дрогобицької міької ради за посиланням: https://doc.drohobych-rada.gov.ua/№-339-рішення-виконавчого-комітету-дрог/.

АДМІНІСТРАЦІЯ КП «ДРОГОБИЧТЕПЛОЕНЕРГО» ДМР

ОБГРУНТУВАННЯ

необхідності встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання по КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР в опалювальному сезоні 2022-2023рр.

Відповідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 №130, КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ДРОГОБИЧТЕПЛОЕНЕРГО» ДРОГОБИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ інформує споживачів теплової енергії про намір зміни тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та надання послуги з постачання теплової енергії з обґрунтуванням такої необхідності шляхом затвердження нових тарифів в опалювальному сезоні 2022-2023рр. без права застосування.

Комунальне підприємство «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради Львівської області  здійснює свою діяльність відповідно до ліцензії від 05.07.2017 №71 «Виробництво, транспортування, постачання теплової енергії», виданої Львівською обласною державною адміністрацією.

Чинні тарифи на теплову енергію затверджені рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 27.10.2021 № 339 та від 27.10.2021 №360 і діють з жовтня  2021 року. Для населення продовжують діяти тарифи на послугу з постачання теплової енергії ще з грудня 2018 року відповідно до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 13.11.2018 №253.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2022р. №812 затверджено Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії, що діятиме з 01.09.2022 до 31.03.2023.

Згідно з Положенням постачальник газу ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» на опалювальний сезон 2022-2023рр. визначив  фіксований обсяг газу І за ціною 7 420,00 грн за 1 тис. м³  газу (з ПДВ) для населення, фіксований обсяг ІІІ за ціною 16 390,00 грн за 1 тис. м³  газу (з ПДВ) для бюджетних установ та організацій та обсяг ІІ для інших споживачів за ціною 38 325,50 грн за 1тис.м³  газу (з ПДВ).

Відповідно до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» підприємство здійснило розрахунки тарифів на теплову енергію з метою їх встановлення на рівні  економічно-обґрунтованих.

Законом України №2479 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» запроваджено мораторій на підвищення цін (тарифів) у сфері теплопостачання.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від
29 квітня 2022 року №502 «Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану» тарифи на теплопостачання застосовуються на рівні тарифів, що були чинними станом на 24 лютого 2022 року:

  НазваОдиниця виміруВстановлений економічно-обґрунтований (без права застосування)Встановлений до застосування
Теплова енергія (зПДВ):   
-населеннягрн./Гкал2970,362917,34
-бюджетгрн./Гкал4454,364050,00
-іншігрн./Гкал8083,394532,22
-релігіягрн./Гкал4454,364532,22
Послуга на постачання теплової енергії для населеннягрн./Гкал2970,361988,18

Пропозиції та зауваження приймаються КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР    на протязі 7-ми календарних днів з 26 вересня по 2 жовтня  включно,

тел. 41-73-53

Адміністрація КП «Дрогобичтеплоенерго» ДМР